Narodila se s vzácnou chorobou, adoptovali ji rodiče z USA, má 29 medailí a za vše děkuje Bohu

Americká plavkyně Jessica Longová získala v pátek svou šestou medaili na paralympijských hrách v Tokiu v disciplíně na 100 m motýlek.

Je to už její třetí zlato na těchto hrách. Ve svých 29 letech je to už její pátá  paralympiáda, když už má celkem 29 paralympijských medailí, včetně 16 zlatých. Její sportovní kariéra začala v roce 2004, ve věku 12 let, kdy se stala nejmladší paralympioničkou, která získala zlatou medaili.

SOUVISEJÍCÍMedailistka McDermottová: Mým snem je, aby lidé slyšeli inspirující poselství evangelia

„Moje identita je v Kristu“

Longová na sociálních sítích otevřeně mluví o své křesťanské víře. Po zisku čtvrté zlaté medaile v řadě, děkovala na Instagramu Ježíši za své vítězství. V nedávném rozhovoru pro televizi CBN News Longová připomněla, že na londýnských paralympijských hrách v roce 2012 „vyhrála pět zlatých, život byl skvělý, ale pamatuji si, že jsem se cítila opravdu prázdná. Dosáhla jsem všechno, co jsem kdy chtěl na této plavecké cestě, tak proč se stále cítím prázdná? Proč se stále cítím nespokojena?“

Poté začala navštěvovat biblické studium pro ženy a „nestalo se to přes noc; ale v roce 2013 nastal okamžik, kdy jsem chtěla dát Bohu celé své srdce a ne jen část sebe,“ vysvětlila plavkyně v podcastu pro Sports Spectrum.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Nyní je moje identita v Kristu, cítím tolik vděčnosti a lásky vůči všemu, co mi Bůh dal, a opravdu doufám, že to vyjevím okolí svým charakterem, způsobem, jakým dělám věci v bazénu. Vím, že bych to bez Boha nedokázala. Opravdu na něj spoléhám,“ řekla plavkyně pro CBN News.

Americký sportovkyně zdůraznila, že „jako malá holka jsem jen těžko dakázala pochopit, že mne Bůh takovýmto velkým způsobem použije a že plavání se stane platformou, prostřednictvím které oslovím svým příběhem další lidi.“

 Cesta k úspěchu

Evangelical Focus informuje, že Longová se narodila v Rusku a když měla 13 měsíců, tak si ji adoptovali američtí rodiče z Baltimoru v Marylandu. Narodila se s vzácnou chorobou, díky které jí byly amputovány obě nohy.   Celkem absolvovala 25 operací.

Plavat začala u prarodičů, když ji bylo deset a následně se připojila k místnímu plaveckému týmu. Na paralympijských hrách debutovala ve 12 letech v Aténách a odnesla si tři zlaté medaile. V Číně 2008 získala 4 zlaté, 1 stříbrnou a 1 bronzovou, zatímco v Londýně to bylo 5 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzová. V Riu 2016 také získala 1 zlato, 3 stříbra a 2 bronzové medaile.

Poté, co si v roce 2019 dala pauzu od sportovní kariéry kvůli svatbě, dorazila do Tokia s cílem „využít talent, který mi Bůh dal. Vězte, že Bůh čeká, čeká na vás s otevřenou náručí a nemůže se dočkat, až bude součástí Jeho rodiny, “ uvedla Longová podle Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. září 2021 Foto: Twitter Team USA – Jessica Longová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář