Nejlepší tříbodový střelec NBA: „Děkuji Ježíši za svůj talent“

„Stephen Curry… král tříbodových hodů všech dob v NBA,“ bylo 14. prosince napsáno na oficiálním účtu basketbalové ligy Spojených států, když rozehrávač držel číslo 2974.

Golden State Warriors hráli proti New York Knicks v legendární Madison Square Garden a Curry už v první čtvrtině překonal bývalého rekordmana Raye Allena, který cestoval do New Yorku, aby se osobně účastnil zápasu. 

Na pozápasové tiskové konferenci Curry poznamenal: „Jakmile jsem vystřelil, vypadalo to dobře – bylo to, jako bychom byli doma (se všemi fandícími fanoušky),“ cituje hráče portál Evangelical Focus. 

SOUVISEJÍCÍNa OH vyhrál 5 zlatých medailí. Dresselův oblíbený verš je Izajáš 40,31

Utkání zakončil s 22 body (včetně pěti tříbodových) a pomohl Golden State Warriors vyhrát a udržet si dosavadní první místo v základní části NBA (23 výher, 5 proher).

„Hraji v Ježíšově jménu“

Během hry měl Curry na ruce náramek s nápisem „Hraji v Ježíšově jménu“.

Američan, kterého mnozí označují jako „hráče, který změnil hru“, po zápase ve videu krátce mluvil o své víře, ve kterém vyjádřil vděčnost fanouškům, své rodině a Bohu: „Nemohu dostatečně poděkovat Bohu za to, co jsem dosáhl na této mé cestě“.

Basketbalista má na svých personalizovaných botách oblíbený verš z Filipským 4,13. Hráč narozený v Ohiu se již mnoho let veřejně vyjadřuje ke své víře v Boha. V roce 2015, když poprvé vyhrál trofej pro nejužitečnějšího hráče, poděkoval „mému Pánu a Spasiteli Ježíši Kristu za to, že mi požehnal talentem hrát tuto hru, s rodinou, která mě podporuje den co den (…) Jsem jeho [Ježíše Krista] pokorný služebník a nemohu dostatečně říci, jak důležitá je moje víra pro to, kdo jsem a jak hraji“.

 Sociální angažovanost

Curry je aktivní v charitativních projektech v oblasti boje proti malárii a ve zlepšování přístupu ke vzdělání dětí v Oaklandu. Prostřednictvím své filmové společnosti Unanimous Media produkoval filmy jako Breakthrough (2019) a Emanuel (2019) o reakcích rodinných příslušníků obětí teroristického útoku v Charlestonu v roce 2015.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. prosince 2021 Foto: screenshot NBA – Curry

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář