Podle Chandlera je křesťanství jediným náboženstvím, které se k utrpení staví upřímně 

Pastor Matt Chandler řekl svému sboru, že pro křesťany je „utrpení normální“ a zdůraznil, že pouze křesťanství – nikoli sekulární svět nebo jiná náboženství – se k utrpení, zkouškám a bolesti staví „upřímně“.  

„Křesťanství nepředstírá, že utrpení není skutečné. Nepředstírá, že je to spravedlivé. Ani nepředstírá, že to nemá smysl,“ řekl podle Christian Post 47letý pastor. 

Americký evangelikál z Texasu uvedl, že Bůh pracuje právě přes utrpení. Řekl, že Bůh „posiluje a zušlechťuje, dává život a zmocňuje v ne v dobrých časech, ale v těžkých chvílích, které odhalují naše modly, ukazuje, jak jsme slabí a nutí nás zoufale toužit po Jeho přítomnosti.“

SOUVISEJÍCÍMatt Chandler varuje, že církev už není o učednictví, ale pro „pobavení“

Chandler poznamenal, že utrpení není něco nezvyklého, protože lidé procházeli zkouškami v průběhu celé historie. Ale uprostřed toho všeho „Ježíš je dobrý,“ a citoval 1. Petra 3,18-22.

„Ježíšova cesta utrpení je cestou ke slávě. Cesta ke slávě není život v komfortu a pohodlí. V utrpení Ježíše Krista vidíme, že jednou provždy zlomil osten hříchu.“

„Ježíš Kristus šel na kříž,“ řekl Chandler, „a absorboval Boží hněv vůči všem hříchům lidstva.“

„Dává ti svou spravedlnost, aby až tě uvidí spravedlivý soudce vesmíru, viděl Kristovu spravedlnost. A proto se z vás raduje, pokud věříte v jeho spásné dílo,“ pokračoval Chandler.

„Nepřichází s novým zákonem. Nepřichází s novým souborem pravidel,“ dodal s odkazem na Jana 3,17, kde se píše, že Ježíš nepřišel, aby odsuzoval, ale spasil.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Poznamenal, že Ježíš zachránil lidi před hříchem a smrtí. Když se podívá na svou manželku, své děti, svůj vztah ke členům církve a jak ho Bůh uzdravil, uvědomuje si, že Bůh je dobrý i uprostřed utrpení.

„Pozvedl mě z bahna stejně jako krále Davida a postavil mé nohy na skálu. On je dobrý. Měl jsem metastázy na mozku a těžké manželství a všechny možné další problémy, ale On je dobrý,“ řekl Chandler.

„On mě zachránil a otevřel mi oči,“ pokračoval.

Chandler se ve svém kázání podělil o to, jak mohou křesťané fungovat a růst, když čelí druhu utrpení vyplývajícího ze života ve světě, který je nepřátelský k jejich víře. „Jsme na obtíž. Můžeme to tak trochu cítit,“ řekl. „Převládající kultura v nás vidí překážku kvůli naši sexuální etice, naší víře v manželství… Kdybyste se prostě dostali přes svůj archaický zaostalý, historicky urážlivý nesmysl způsobující trauma,“ uvedl Chandler, jak se někdy může svět dívat na tradiční křesťanskou teologii. 

Zdůraznil, že křesťané by se měli podřídit Božímu mravnímu zákonu, aby skrze utrpení odhalili Jeho moudrost, krásu a slávu. Kromě toho řekl, že křesťané by měli žít život beze strachu a s odvahou. 

Chandler na závěr varoval rodiče, že je životně důležité nejen nasměrovat své děti na Ježíše, když procházejí zkouškami, ale je také důležité mít moudrost, jak správně na ně reagovat. Poukázal na některé nezdravé formy výchovy, když se rodiče snaží své děti ochránit od jakékoli bolesti a nezdaru. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. dubna 2022 Foto: YouTube – Matt Chandler

https://www.christianpost.com/news/matt-chandler-says-only-christianity-handles-trials-honestly.html

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář