„Ponořila jsem se do křesťanství“: Jak prezidentova dcera našla Ježíše

Jerika Ejercito se již od mládí dostala do centra pozornosti. Jejím otcem je bývalý filipínský prezident Joseph Ejercito Estrada, lidově zvaný Erap, a matkou bývalá herečka Laarni Enriquezová. Erapovo funkční období bylo v roce 2001 přerušeno, protože obvinění z korupce vedlo k procesu impeachmentu a k jeho sesazení. Následně byl uvězněn na sedm let.

U tehdy teprve šestnáctileté teenagerky, vedl tlak okolí k poruchám příjmu potravy, depresím, pokusům o sebevraždu a k životnímu stylu plnému večírků a pití. Ve svých 27 letech však našla Krista a její nový vztah s Bohem odstartoval životní proměnu.

Dnes je Ejercito matkou pěti dětí, influencerkou na Instagramu, křesťanskou koučkou a vedoucí služby pro ženy s vášní pro biblické poradenství.

SOUVISEJÍCÍStěžujte si Bohu. Jen ho neignorujte

“Oba moji rodiče jsou veřejně známé osobnosti. Moje matka byla herečka a můj otec byl herec, který se stal politikem a 50 let zastával vládní funkce: Byl starostou, senátorem, viceprezidentem a poté prezidentem Filipín,“ řekla magazínu Christianity Today.

“Můj táta vedl pestrý život a nikdy se za něj nestyděl. Měl mnoho partnerek a devět nemanželských dětí – včetně mě a mých dvou mladších bratrů. Když jsem vyrůstala, byla jsem velmi zmatená; celá situace byla pro dítě příliš složitá na pochopení a rodiče nebyli vybaveni na to, aby mi ji vysvětlili tak, abych ji pochopila.“  

“My Filipínci máme tendenci zametat věci pod koberec a jen se modlit, aby všechno dobře dopadlo. O složitých věcech nemluvíme. Pro lidi je snadné házet na mého tátu kameny. Jsme velmi katolická země a lidé snadno soudí,“ dodala. 

Vysvětlila, že několik let před procesem impeachmentu byla sexuálně zneužita, a to odstartovalo její rebelské jednání. O změně svého života a nalezení víry Krista uvedla: „Naše cesta víry začala u mé maminky, která v roce 1989, když mi byly čtyři roky, odevzdala svůj život Pánu. Od té doby až do mého dospívání neustále přecházela mezi protestantskou a katolickou církví.“

 “Již dlouho před obžalobou jsme zažili mnoho odsouzení z obou stran. Takže jsme byli někdy protestanti, jindy katolíci, podle toho, kde jsme se cítili o něco vítanější. Semínko evangelia v nás bylo zaseto, ale já jsem tehdy těžko oddělovala Boha a církev. Musel mě opravdu přivést k bodu zlomu, abych se s ním mohl setkat,“ pokračovala.  

“Během rodinného setkání v roce 2012 ke mně přišel bratranec, který je shodou okolností pastor, a zeptal se mě, jak se mám. Chtěla jsem utéct, protože jsem věděla, že se mě pokusí znovu vzít do církve. Když jsem s ním začala mluvit, pocítila jsem tíhu všeho a zhroutila jsem se,“ uvedla pro CT.  

“V té době jsem už hledala. Už dvakrát jsem se pokusila vzít si život. Máma se bála, že když budu mluvit s psychiatrem, rozšíří o naší rodině pomluvy. Ale já jsem věděla, že potřebuji pomoc.“

“Po rozhovoru se svým bratrancem jsem se rozhodla, že křesťanství zkusím naposledy a tentokrát do toho dám všechno. Přestala jsem brát drogy. Přestala jsem pít. Přestala jsem chodit ven. Začal jsem chodit na terapii, ale nakonec jsem se cítila ještě zmatenější, než když jsem začínala. Měla jsem pocit, že se točím v kruhu. Přestala jsem tedy s terapií a zaměřila se na svou víru,“ poznamenala.

“Tehdy jsem se ponořila do křesťanství. Neměla jsem život mimo církev. Říkala jsem si, že jestli je ten Bůh takový, jak říká, pak je to možná moje poslední šance. Tak jsem se ponořila do víry,“ řekla Christianity Today. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář