Poslední emailová komunikace mezi Timem Kellerem a Johnem Piperem 

Vlivný reformovaný teolog John Piper se podělil o poslední emailovou komunikaci se zesnulým pastorem Timem Kellerem. Baptistický pastor ve videu zveřejněném na YouTube řekl, že má odkaz pro mladé pastory, o který se chtěl podělit. 

„Společně jsme se zabývali pasáží z Lukáše 10:20, kde se 72 učedníků vrací ze své služby a jsou nadšeni z faktu, že se jim poddávají i démoni. A Ježíš jim odpovídá, aby se netěšili z toho, že se jim poddávají duchové, ale aby se raději těšili z toho, že jejich jména jsou zapsaná v nebi,“ řekl Piper s odkazem na společnou konverzaci s Timem Kellerem. 

SOUVISEJÍCÍOblíbené citáty Tima Kellera  

Piper uvedl, že Keller mu připomněl slova anglického teologa a pastora Martyna Lloyd-Jonese, který během umírání nalezl povzbuzení právě v této pasáži. „Mé jméno je zapsáno v nebi.“ 

„Takže tady jsou slova, o nichž věřím, že by Tim chtěl, abych vám je řekl,“ pokračoval Piper. „Ze všech sil se snažte dělat biblickou exegezi. Ze všech sil se snažte kázat Boží slovo s celým svým srdcem. Milujete svou církev a dbejte o Boží stádo. Ale nad to všechno, buďte ohromeni tím, že jste spaseni,“ řekl zakladatel portálu DesiringGod. 

Všechny vedoucí povzbudil v tom, aby se především těšili ze vztahu se Spasitelem, jako z úspěchů ve službě. „Věřím, že toto je odkaz, který by Tim Keller chtěl, abych vám předal,“ uzavřel John Piper. 

Byla to reformovaná teologie a osoba kalvinisty Jonathana Edwardse, která spojovala tyto dva vlivné americké evangelikály. Oba teologové stáli u zrodu projektu The Gospel Coalition. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. června 2023 Foto: YouTube – John Piper

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář