Pražský taxikář v boji o svůj život myslel na Kristovo utrpení

Praha – Muž, který se živí jako taxikář, dostal během svého pobytu v nemocnici lék Remdesivir, o kterém se odborníci domnívají, ze by mohl pomáhat pacientům v boji s koronavirem Covid-19. Jeho stav se teď lepší a je naděje, že by mohl být v pondělí propuštěn domů.

V rozhovoru pro Seznam.cz řekl, že víra v Boha mu pomohla v nejtěžší době. „Největší oporou pro mě byl Bůh a myšlenky na Boha a na Ježíše. A pak jsem hodně vzpomínal na svoji mámu, která už umřela. Takže jsem prosil Boha a trochu jsem měl naději, že to dopadne dobře, ale moc jsem tomu nevěřil.“

Přiznal se, že se hlavně těší na manželku s dcerou, aby je mohl obejmout. V důsledku své choroby se rozhodl změnit práci, i kdyby to znamenalo, že vydělá méně, protože jak uvedl, „peníze nejsou všechno.“

Kvůli onemocnění se mu zásadně změnily priority a na svět kolem sebe se dívá jinou optikou, než tomu bylo před pobytem v nemocnici. V následujících letech si chce užít každodenního života, protože „nemá cenu honit se za nějakým materialismem.“

A i když se v jednom momentu ocitl v takových bolestech, že si přál zemřít, pomohly mu myšlenky na Kristovo utrpení na kříži a na lidi kolem sebe. „Říkal jsem si, že trpím a nevím, jak to vše dopadne, ale uvědomoval si, že když Ježíš trpěl a mučili ho, a nesl ten kříž dlouhou cestou a pak ho ukřižovali, spousta lidí se na něj jen dívala, někteří po něm házeli i kameny. Ani jeden mu nepomohl, nikdo se nesnažil mu pomoci. A já jsem věděl, že mně lidé pomáhají. Když mi lidé pomáhají, tak to znamená, že bych to měl zvládnout, že na to nejsem sám,“ řekl muž v rozhovoru pro Seznam.

Na závěr vybídl lidi k vděčnosti za každodenní život a k projevům lásky jednoho k druhému. Připomněl také, že naše pozemská pouť je Božím darem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 3. května 2020  Foto: Wiikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,,

3 Komentáře

 1. Děkuji za odkaz na ten rozhovor. O víře pana taxikáře v Krista svědčí i jeho celkový postoj vděčnosti. Bůh je opravdu dobrý.

  Odpověď
 2. Olga Nedbalová

  Ano, je to opravdu nádherné svědectví o víře. Ježíš je stále mezi námi, posiluje nás a povzbuzuje. Je zajímavé, jak pan Aron napsal: „Bůh je opravdu dobrý“, v poslední době mi to přichází neustále na mysl. Pozoruji, jak po dlouhé době sucha začne pršet a chválím Boha. Podívám se na svého manžela a děti, na naše maminky a chválím Boha. Čím více čtu Písmo, tím více vidím důvodů, proč chválit Boha. A nejvíce za to, že nám dal Ježíše Krista, našeho Pána a Spasitele.

  Odpověď
 3. Manketa Tomíčková

  Také mě toto svědectví velmi potěšilo.
  Je to manifestace Boží lásky a moci, která vychází z Boha, aby působila dál mezi lidmi, mnohé oslovila a přivedla blíže k samé podstatě života a to zase a opět k Bohu. Náš Bůh je opravdový Táta a rád se přizná k člověku, který v Něj věří celým svým srdcem. Jedině Jemu našemu Otci v nebesích, Pánu Ježiši Kristu a Duchu svatému patří chvála a sláva.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář