Příběh z jiného světa? Aneb pomoc pro nejnuznější v Bangladéši

Zní to jako vyprávění z jiného světa:

„V několika nemocnicích jsme navštívili  pacienty, kteří trpěli různými nemocemi. Modlili jsme se za ně. Většina z nich jsou nevěřící, ale dovolili nám, abychom se modlili za jejich zdraví. Díky Bohu je většina z nich nyní zdravá.“

„Měl jsem příležitost navštívit 45 nemocných v různých domech a nemocnicích. Zpravidla šlo o nevěřící, ale když jsem za nimi přišel, požádali mě o modlitbu. Vyprávěl jsem jim o Pánu Ježíši a o tom, jak uzdravil vážně nemocné a jak vrátil život mrtvému. Téměř všichni pacienti byli plně uzdraveni.“

Toto jsou skutečné příběhy skutečných lidí, se kterými jsme v kontaktu díky spolupráci s mezinárodní organizací International Needs. Žijí a pracují pro dílo evangelia v zemi s islámskou ústavou, Bangladéši, zemi se 160 miliony obyvatel a velkou bídou. Práce těchto prostých křesťanských služebníků je plná nebezpečí, ale také plná slávy evangelia. Modlitba křesťanů má v této zemi neobyčejný respekt, stejně jako skutky praktické lásky, kterými pomáhají ve svých projektech těm nejnuznějším – a to bez ohledu na vyznání. A Pán Bůh mění životy obyčejných lidí, kterým slouží – často se to děje krůček za krůčkem, jako je tomu i v následujícím příběhu. Vyprávěl nám jej místní křesťanský pracovník Milan (jméno je změněno kvůli bezpečnosti):

„Rodina pana Bohdana (jméno je změněno) pochází z vesnice. Měli k životu malou chatrč, chyběl jim ale jakýkoliv pozemek k obdělávání. Bohdan se oženil a narodili se mu dcera a syn. Kvůli velké chudobě se rozhodli odejít do hlavního města Dháky s nadějí, že zde najdou lepší obživu. Jako útočiště nalezli malý přístřešek v garáži bohatého muže. Bohdanova rodina měla křesťanské kořeny, ale sám křesťanským životem nežil. Děti se zajímaly o církev, jenže otec jim nedovolil do ní chodit. Bohdan se živil jako námezdní dělník a velmi těžce pracoval za maličkou mzdu. Rodina žila v bídě, děti chtěly chodit do školy, ale kvůli chudobě nemohly. Každý den se Bohdan hádal se svou ženou a dětmi. Často své děti bil. Jednoho dne jsem Bohdana potkal a on mi vyprávěl o těžkém životě své rodiny. Slíbil jsem mu, že je navštívím a budu se za ně modlit. Nějakou dobu mi nechtěl návštěvu rodiny dovolit. Přesto jsem za nimi jednoho dne večer přišel a zjistil jsem, že bije své děti. Když jsem vstoupil, přestal je bít a já se ho optal, proč je bije. Bohdan mi vysvětlil, jak zoufalá je jejich nouze a jak velmi se tím trápí a často se chová nesprávně. Navrhl jsem, abychom se občas sešli a také znovu, že se za ně budu modlit. Užasl jsem, že rodiče neznali ani „modlitbu Páně“ (Bible, Mt 6, 9–13). Rodinu jsem postupně několikrát navštívil a bylo vidět, že se o Pána Ježíše zajímají více a více. Učil jsem je modlitbu Páně. Povzbuzoval jsem je ve víře a vyprávěl jsem jim, jak Pán Ježíš pomáhá těm, kdo ho milují. Nyní se všichni členové rodiny umí modlit. Bohdan se psychicky změnil a také jeho chování je jiné. Sehnal pro sebe vyhovující práci. Jeho děti pravidelně navštěvují školu a nedělní bohoslužby.“

Je toho mnoho, co by křesťané z organizace International Needs chtěli v této zemi vykonat. Své projekty neustále s velkým úsilím rozšiřují. Každým rokem pořádají také veřejnou akci, na níž kolem 1200 účastníků slyší poselství evangelia a mohou si přijít pro modlitbu. „Boží přítomnost byla tak mocně hmatatelná… uzdravující moc se dotýkala nemocných těl prostých vesničanů… lidé naslouchali poselství evangelia i zdálky, tajně a skryti před zraky sousedů…“ – tak popisuje zpráva loňskou atmosféru této akce.

 

Bangladéšským křesťanům můžete pomoci i Vy. Můžete si „adoptovat“ na dálku jedno z dětí v základní škole a přispívat na jeho vzdělání, které by si jinak nemohlo nikdy dovolit. Můžete stejně tak podporovat některou z dívek z dětského domova, která nemá dosud osobního dárce. Lze též přispět na další projekty, které Nadace Mezinárodní potřeby právě vyhlásila v rámci Vánoční sbírky 2018. Chceme v ní pomoci těm nejchudším rodinám ze slumů a kromě toho též získat prostředky na další veřejnou akci s křesťanským poselstvím. Další informace najdete na www.mezinarodni-potreby.cz. Více o pomoci v Bangladéši se dočtete na této stránce.

 

Mgr. Petr Horáček, výkonný ředitel Nadace Mezinárodní potřeby

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář