Strůjce historického obratu Realu Madrid děkuje Bohu 

Útočník Realu Madrid Rodrygo Goes byl strůjcem historického comebacku proti Manchesteru City ve druhém zápase semifinále Ligy mistrů.

Jeho dva góly z 89. a 91. minuty si vynutily prodloužení nejdůležitějšího fotbalového zápasu sezony. Třetí gól Karima Benzemy poslal španělský tým do pařížského finále.

V rozhovoru pro média po zápase Rodrygo řekl: „Jsem velmi, velmi šťastný, je to nejšťastnější den mého života, nemám slov, abych to popsal. Byla to velmi velká emoce.“ Hrdina zápasu dodal, že nemůže najít racionální vysvětlení toho, co se stalo: „Neumím to vysvětlit, nemám ani slova, abych vysvětlil, co se dnes stalo. Bůh se na mě podíval a řekl: ‚Dnes je tvůj den‘. Jsem velmi rád, že mohu vzít Madrid tam, kde musí být, což je finále Ligy mistrů.“

Portál Evangelical Focus informuje, že Rodrygo prožil své nejlepší chvíle v Madridu poté, co vstřelil jeden z gólů v zápase proti Chelsea ve čtvrtfinále Ligy mistrů a byl strůjcem obratu proti Seville ve španělské La Lize – v zápasu, který pomohl zpečetit titul pro Real.

Křesťan, který děkuje Bohu

Brazilec je oddaný křesťan po vzoru svých rodičů Erica Batisty a Denise. Rodryga vychovali na principu vděčnosti, slušného chování a jednoduchosti. Jeho matka řekla: „Musíš děkovat Bohu za všechno, co prožíváš.“

V Realu Madrid se 21letý Rodrygo chová skromně, je pracovitý a veselý. Ve svém volném čase v Brazílii navštěvoval bohoslužby Ricarda Oliveiry, bývalého fotbalisty Betisu a Valencie, nyní evangelikálního pastora ve sboru poblíž jeho rodinného domu.

Na sociálních sítích Rodrygo často zmiňuje Boha a po vstřelení gólu vždy ukazuje na nebe. Po středečním zápase řekl: „Bože, děkuji, že se o mě vždy staráš. Cítím se požehnaný.“

Loni, po porážce Realu Madrid v Lize mistrů s londýnskou Chelsea, jeho otec sdílel verš ze Žalmu 30,5: „Pláč bude trvat noc, ale ráno přijde radost“. Rodrygo nyní sdílel obrázek připomínající tento okamžik s titulkem „Bůh nikdy nezklame“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. května 2022 Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář