Toronto po protestech zaměstnanců stáhlo film o Jordanu Petersonovi. Situace je podobná po celé Americe

Toronto – Torontské kino stáhlo ze své nabídky celovečerní film o jednom z nejznámějších žijících Kanaďanů. Portál The Post Millennial uvádí, že se nejedná o výjimku a situaci kolem Jordana Petersona přirovnal k biblickému rčení „nikdo není doma prorokem.“

The Rise of Jordan Peterson je celovečerní film Patricie Marcocciaové. Film byl odstraněn z naplánovaného programu v kině Carlton v Torontu poté, co si stěžoval „jeden nebo více“ zaměstnanců.

Portál Post Millennial kontaktoval manažera, který potvrdil, že někteří zaměstnanci kina měli námitky proti hraní tohoto filmu. Marcocciaová pro portál uvedla, že její společnost Hold Space Films se setkává s neochotou a odmítnutím v kinech po celé zemi.

„Během několika posledních měsíců jsme kontaktovali mainstreamová kina po celé Severní Americe. V mnoha případech jsme se setkali s neochotou jednoduše proto, že tématem filmu je osoba Jordana Petersona,“ postěžovala si k situaci při jednání o promítání filmu vedoucí projektu Patricia Marcocciaová.

Mezi hlavní důvody patřili námitky některých osob, jiní Maricciaové řekli, že i kdyžse domnívají, že film je dobře a objektivně natočen, ale nemohou přispívat ke „kultu osobnosti kolem Petersona“.

„Nejznepokojivějším případem pro mě bylo zrušení týdenního promítání, na kterém jsme se již dohodli s kinem Carlton Cinema v Torontu, protože zřejmě jeden nebo více zaměstnanců si stěžovalo na film, i když ho pravděpodobně ani neviděli,“ poznamenala k situaci kolem zrušení promítání filmu v Torontu Marcocciaová.

Film dokumentuje poslední tři roky života Jordana Petersona. Jeho vzestup ke slávě, když nejprve začal jako „profesor proti politické korektnosti“, argumentoval proti novým pravidlům, když Kanada chtěla zákonem vynucovat používání preferovaných zájmen pro lidi se změněným pohlavím.

Medializace jeho osoby a úspěch knihy 12 pravidel pro život udělaly z relativně neznámého kanadského profesor psychologie jednu z nejznámějších osobností současnosti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 19. záři 2019  Foto: screenhot – YouTube

Tags: ,,

8 Komentáře

  1. „.. argumentoval proti novým pravidlům, když Kanada chtěla zákonem vynucovat používání preferovaných zájmen pro lidi se změněným pohlavím.“
    .. urážet někoho označováním nesprávným zájmenem není „svoboda slova“, ale diskriminace na úrovni používání označení „negr“.

    Odpověď
    • Vážený pane, mám vážné podezření, že vědomě klamete publikum. Jistě víte, že Peterson žádným „nesprávným zájmenem“ nikoho neurážel a ani se k tomu nechystal. Ví to asi víte, ale pro čtenáře těchto reakcí připomínám, že Petersonova námitka zněla takto: „Stát může za určitých okolností zakazovat něco říkat (třeba popírání holocaustu), ale nesmí PŘIKAZOVAT něco říkat.“ To prostě do domény státu nepatří. A proto JDE o svobodu slova.
      Na rozdíl od Vás projevuje Peterson značnou šlechetnost tím, že nikoho neuráží, ani své nejzavilejší protivníky.

      Odpověď
  2. Už se bojím otevřít tento server, aby na mě nevyskočil Jordan Peterson. Jak píše jedna kritika, přeceňují ho jeho příznivci i oponenti. A křesťané by neměli lehkomyslně budovat kult osobnosti eklektického psychologa. Je dost možné, že se mýlil i v kritice zákona C-16, pro který hlasovali i konzervativci ( en.wikipedia/bill_c-16 ). Stejně tak jeho 12 rad pro život je spíše než protijed analgetikum https://www.novinky.cz/kultura/salon/clanek/petersonovo-analgetikum-klara-vlasakova-nad-knihou-12-pravidel-pro-zivot-40292989

    Odpověď
      • Též děkuji za zpětnou vazbu. Kdybychom byli zachráněni svými skutky, byla by Kristova smrt zbytečná ( Ga 2,21 ). A tenhle verš v kraličtině mám rád : Kázeň pokoje našeho na něj vložena ( Iz 53,5 ). I k tomu, aby se člověk ukáznil, potřebuje Jeho milost.

        Odpověď
    • No, já budu svůj včerejší výrok trochu korigovat. Jordan Peterson je jistě osoba s mnoha inspirujícími myšlenkami. Na druhou stranu není znovuzrozený křesťan, který by stál pod autoritou některé denominace. O to více musíme rozsuzovat každý jeho verbální i praktický postoj. Omezím se teď na ono projednávání zákona C-16. Zde je slyšení Petersona v kanadském senátu https://www.youtube.com/watch?v=KnIAAkSNtqo Pokud by si někdo dal tu práci a otitulkoval ho v češtině, případně připsal doplňující komentář k reáliím, byl by to přínos. Tahle právnická angličtina je pro mne a asi pro většinu Čechů příliš těžká. Takže už z toho principu jsem proti chvále Petersona bez přístupných zdrojů. Koneckonců k problematice transgendru máme skvělá videa Dohovoru pro rodinu s M. Kuffou a V. Palkom. Slovensky snad rozumí každý. A každopádně bych to na křesťanském webu s politickými články nepřeháněl. Sem by si spíše měli chodit lidé pro povzbuzení.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář