Ukrajinský pastor s americkým občanstvím byl propuštěn na svobodu

Rodina ukrajinského pastora s americkým občanstvím, který byl údajně unesen ruskými silami, tvrdí, že byl propuštěn na svobodu. 

Pastor Dmitrij Bodyu byl 19. března údajně odvezen skupinou osmi až deseti ruských vojáků ze svého domu v Melitopolu, jednom z prvních měst, které od začátku invaze padlo do rukou okupantů. 

SOUVISEJÍCÍ Ruští vojáci unesli v Melitopolu evangelikálního pastora s americkým pasem 

Vojáci vstoupili do domu a vyslýchali pastora, zatímco procházeli jeho sociální sítě, než ho podle jeho rodiny vzali pryč. Až do jeho propuštění rodina neměla o něm žádné zprávy. Manželka pastora Dmitryho, Helen Bodyu, se o novinky podle portálu Premier podělila na sociálních sítích. 

„Drazí přátelé! Moc vám všem děkuji za vaše modlitby!!! Dmitry je doma,“ napsala podle britského zpravodajského webu Bodyu na Facebooku.

„Je v pořádku. Děkuji za účast, za pomoc a lásku! Bůh vámžehnej !!! Díky bohu!“

Padesátiletý pastor je už několik let vedoucím sboru Slova života v Melitopolu a cestuje po celé Ukrajině, kde školí pastory.

Sestra pastora Dmitryho, Olesya Griffithová, která bydlí v Texasu, se také na Facebooku podělila o radostnou zprávu.  „Můj bratr byl propuštěn na svobodu a nyní je doma se svou rodinou na Ukrajině! Chvála Bohu a děkuji za vaše modlitby!!“

Rodina nezveřejnila žádné podrobnosti o jeho propuštění.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. dubna 2022 Foto: screenshot YouTube – válka na Ukrajině

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář