Z Íránu uprchla za lepším životem, ve Švédsku přivedla k Bohu 1500 muslimů

Z Íránu utekla přes hory do Turecka, kde čelila domácímu násilí a uvěznění. Ve Švédsku Annahit Parsanová zase čelila těžkým začátkům. Její příběh může být inspirativní pro mnoho křesťanů.

Parsanová konvertovala z islámu na křesťanství a přes nepravděpodobné geografické a duchovní pozadí, oslovuje muslimy evangeliem – což je pro ni veliké osobní riziko.

Nyní je vysvěcenou farářkou ve švédské státní církvi a říká, že během posledních pěti let pomohla přivést ke Kristu téměř 1 500 muslimů.

Annahita Parsanová v rozhovoru pro Fox News řekla, že prošla různými těžkostmi, ale její život se úplně změnil od doby, kdy uvěřila v Krista.

Vychována byla v muslimské rodině v Íránu a vdala se v 16 letech, ale o pár let později byl její manžel zabit při dopravní nehodě. Musela se státem bojovat o péči o svého syna, kterou úspěšně vyhrála, a o dva roky později se znovu vdala za muže, jehož manželka zemřela.

Její druhý manžel začal bít jejího syna z prvního manželství, a ačkoli chtěla rozvod, bylo to pro ni nemožné, protože s ním byla těhotná.

Parsanová spolu s rodinou uprchla z rodné země v roce 1984 v důsledku konfliktu mezi Íránem a Irákem, ale čekaly je velké útrapy, co zahrnovalo měsíce vězení v Turecku, protože neměla doklady totožnosti.

Nakonec se dostali do Dánska, kde se začala dozvídat informace o Ježíši Kristu. „Asi za měsíc nebo dva zaklepala na mé dveře žena, aby se mnou mluvila o Bohu. Ale neměla jsem žádný zájem ji poslouchat,“ řekla Parsanová.

„Byla jsem, ale velmi naštvaná a také nešťastná. Následujícího dne se ta paní vrátila s malou Biblí, takže jsem tentokrát požádala Ježíše, aby mi pomohl.“

Začala číst Bibli, kterou musela skrývat před svým manželem, a rostla v nově objevené víře. Ale její rodinný život se zhoršil a pokusila se o sebevraždu a předávkovala se prášky na spaní poté, co ji manžel fyzicky napadl.

Když se probudila v nemocnici, uvědomila si, že má ve svém životě poslání. „Mnoho lidí mi pomáhalo najít bezpečné místo a věděla jsem, že za tím stál Ježíš,“ vzpomíná si Parsanová. „Brzy mi policie oznámila, že odhalili plány mého manžela, který chtěl unést děti zpět do Íránu. Poté jsme se přestěhovali do Švédska.“

Dva roky poté, co se přestěhovala do Švédska, byla pokřtěna. V roce 2006 přežila dopravní nehodu a uvědomila si, že jí Bůh zachránil život, aby mohla pomoci muslimům přijít ke Kristu.

V roce 2012 se Parsonová stala farářkou ve švédské církvi a většinu své služby věnovala oslovení muslimské komunity, aby nacházeli smysl života v křesťanské víře.

Odhaduje, že za posledních pět let přišlo díky její službě ke Kristu až 1500 lidí, navzdory rizikům, které to obnáší.

„Alespoň několikrát za rok čelím vážným hrozbám, či už útokům nožem nebo bombovému útoku. Mám přiděleného policistu, kterému mohu kdykoli zavolat,“ dodala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. března 2020  Foto: Facebook – Annahit Parsanová

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář