Zemřel pastor Darrin Patrick. Chtěl pomoci lidem poučit se ze selhání

Ve Spojených státech zemřel pastor Darrin Patrick. Patrick vedl megasbor Seacoast se sídlem v Mount Pleasant v Jižní Karolíně a také byl při zakládání sboru Journey v St. Louis, kde bydlel. K tragédii došlo v pátek večer, kdy se podle informací sboru Seacoast, pastor zastřelil.

Patrickova nečekaná smrt byla šokem pro přátele a kolegy. Pastor Robby Gallaty z baptistického sboru Long Hollow v Tennessee uvedl, že Patrick měl příští víkend promluvit v jeho kongregaci.

Známý americký pastor a poradce spáchal sebevraždu

Pastor Patrick patřil podle Christianity Today k vycházejícím hvězdám mezi reformovanými evangelikálními kruhy a působil jako místopředseda organizace pro zakládání sborů s názvem Acts 29. Záhy byl propuštěn z pozice pastora sboru Journey za nevhodné chování.

Patrick se měl přiznat ke svým chybám a projít procesem obnovy, která trvala 26 měsíců. Následně se vrátil do služby jako pomocný kazatel, ale ne jako hlavní pastor.

Gallaty řekl, že jeho přítel byl „vášnivý pro Pána“ a pomáhal lidem růst a překonávat těžkosti a že mu bude chybět. Jeho náhlý odchod ho tvrdě zasáhl. Minulý rok totiž přišel o přítele Jarrida Wilsona, který pracoval na poli duševního zdraví a na podzim spáchal sebevraždu.

„Jsou to dva přátelé, kteří seděli u mého stolu,“ uvedl. „Nyní jsou oba pryč.“ Gallaty poznamenal, že pastoři skvěle pomáhají ostatním lidem, ale často si nevědí rady s vlastními problémy.

Pokoušejí se navenek ukazovat, že všechno je v pořádku a zvládnout boje bez pomoci jiných. „Máme pocit, že nemůžeme požádat o pomoc,“ upozornil Gallaty.

Bob Oesch, jeden z členů sboru Journey, řekl, že Patrick mu velmi pomohl. Před patnácti lety spolu začali inovativní měsíční diskuzní klub pro mladé lidi o věcech víry, který funguje dodnes.

Oesch si vzpomíná, jak se Patrick často ptal lidí, kteří ve svém životě kdysi žili bez Boha, jak se jim tehdy dařilo. „Byl to skvělý způsob, jak přimět lidi, aby přemýšleli nad hodnotami, které ve svém životě změnili od přijetí Boha,“ řekl podle Christianity Today Oesch.

Greg Laurie k Wilsonově smrti: Spása nepochází z našich skutků, ale od Krista

Patrick mluvil o ztrátě pozice pastora v podcastovém rozhovoru, který vyšel minulý týden. Vyprávěl o tom, že se stal součástí skupiny mladých pastorů, kteří byli vnímáni jako celebrity kvůli prodejům knih, či koncertům, ale jejich duchovní zralost byla malá.

„Byl to recept na katastrofu,“ konstatoval.

Patrick přiznal, že jeho úspěch ho vedl k posedlosti udržováním image, spíše než starostí o vnitřních potřeby. „Spotřeboval jsem spoustu energie vytvářením a udržováním image,“ řekl v podcastu.

Patrick dále uvedl, že se nakonec izoloval od mnoha svých přátel, když vedl sbor Journey. „Přestal jsem budovat přátelství,“ uvedl. „A to byl začátek konce.“

Od svého selhání Patrick strávil spoustu času úsilím o obnovu přátelství. Poznamenal, že se omlouval lidem, kterým jako pastor ublížil.

Ed Stetzer, výkonný ředitel Centra Billyho Grahama na Wheaton College, řekl, že před několika týdny mluvil s Patrickem o společné spolupráci.

„Jeho poslední zpráva pro mě byla: Pojďme udělat něco společně,“ řekl Stetzer. „Žádné selhání není úspěšným příběhem. Ale může to být příběh vykoupení. To je to, co Darrin chtěl, aby lidé věděli.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 13. května 2020  Foto: Flickr – Darrin Patrick

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář