Čínská vláda nutí křesťany „zůstat zticha“ během olympiády

Představitelé církve jsou během zimních olympijských her nuceni „zůstat zticha“.

Portál Premier informuje, že duchovní již byli nuceni změnit své učení a přepsat Bibli, aby vyhovovala komunistickým hodnotám. Některým bylo dokonce řečeno, aby během bohoslužeb mluvili více o komunismu než o Ježíši Kristu.

SOUVISEJÍCÍČína plánuje zakázat zahraniční online náboženské zpravodajství

Vyrovnat se s těžkou situací křesťanů v Číně však není tak snadné, jak si někdo může myslet – Henrietta Blythová, generální ředitelka Open Doors, říká, že je to neuvěřitelně komplikovaná záležitost.

„Je to velmi složité, protože čínská vláda si již zřejmě myslí, že církev je infiltrovaná ze Západu, takže je to obtížné,“ uvedla pro britský portál Premier. 

„Pokud uděláme z křesťanství politickou záležitost, pak se celá debata bude ubírat směrem, který neposiluje církev v Číně a nepomáhá našim pronásledovaným bratrům a sestrám,“ poznamenala. 

„Myslím, že je také opravdu důležité modlit se za tamní křesťany, aby Pán posílil církev, aby církev byla i nadále solí a světlem v Číně, aby Pánova církev pokračovala v růstu po celé Číně.“

Jedna země, jeden lid, jedno vyznání‘ 

Jak se čínský ekonomický vliv šíří po celém světě, šíří se i její autoritářské chování vůči svým občanům. To se vztahuje téměř na každou oblast života; řeč, náboženské přesvědčení a chování.

Nová legislativa od května 2021 vyžaduje, aby představitelé církve „milovali vlast, podporovali vedení komunistické strany a socialistického systému“. Nesmí „podkopávat národní jednotu“.

SOUVISEJÍCÍ – Open Doors: Křesťané v Indii čelí existenční hrozbě

To je vynuceno tím, že vládnoucí strana používá moderní technologii k sledování a kontrole svých občanů. Ve dvou provinciích mají všechny oficiální křesťanské kostely nainstalované bezpečnostní kamery.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. února Foto: Wikimedia Commons – prezident Si Ťin-pching

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

  1. „Je to velmi složité, protože čínská vláda si již zřejmě myslí, že církev je infiltrovaná ze Západu, takže je to obtížné,“ uvedla pro britský portál Premier.

    Myslím si to taky.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář