Hluboké setkání se Bohem a pocit svatosti je podle Chana lékem na exodus lidí z církve

Mnohá církevní společenství převážně na Západě prožívají dramatický úbytek členů. Podle Francise Chana může tento negativní trend zastavit pouze to, že lidé budou na bohoslužbách prožívat hluboké setkání s živým Bohem, pocit svatosti a bázně před Hospodinem. 

„Vidím tolik lidí, mých přátel, kteří byli ve službě, a kteří teď říkají, že už nevěří, nebo odcházejí od Boha,“ řekl podle The Christian Post populární evangelikální pastor z Kalifornie na konferenci Reset Exponential. „Myslím, že to, čím procházíme je šílené.“

SouvisejícíFrancis Chan řekl, že uzdravení hluchých sourozenců v Myanmaru přivedlo jeho víru na jinou úroveň

„Vidíme lidi, ke kterým vzhlížíme, jak odcházejí od víry. Vidíme, jak svět pohlíží na evangelikální křesťanství a mají z nás jednu obrovskou legraci… je to každý den, stačí si zajít na Instagram … a někdo říká: „Už nejsem křesťan.““

Chan se zamýšlel nad tím, že v dnešní církvi se plní slova z Izajáše 29,13, kde prorok říká o lidech, kteří se k Bohu přibližují svými ústy, ale jejich srdce je vzdálené a pocit bázně je jen naučeným lidským příkazem.  

„Jinými slovy, nešlo jim o setkání s Bohem,“ vysvětlil a dodal, že pravá a trvalá víra nepochází z pouhého vyslechnutí kázaného slova, ale z trávení plánovaného času v přítomnosti Boha.

„Nevzdávej se svého osobního času s Bohem,“ upozornil dále Chan. „Musíme se ujistit, že do církve přicházejí lidi, aby se s Ním setkali, a že jejich bázeň před Bohem není jen přikázáním, které jsme je naučili.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Zakladatel megasboru Cornestone při Los Angeles varoval, že věřící se v evangelikálním prostředí setkávají s neustálým mluvením, místo toho, aby trávili čas v přítomnosti svatého Boha, co má za následek nedostatek piety a bázně před Hospodinem.

Není to poprvé, co Chan kritizoval povrchní evangelikální způsob zbožnosti. V minulém roce překvapil, když mluvil o prožívání svatosti v katolické tradici. „Aby měli hlubší horizontální vztahy v církvi, musí si nejprve vybudovat hlubší vertikální vztah s Otcem,“ zdůraznil Chan.

„Ve světě to bude pro křesťany stále těžší; pronásledování se bude zhoršovat. A když jste s Ním o samotě, máte dost té úcty a radosti z Něho samotného a bázně před Bohem, aby mohli projít čímkoli?“ zeptal se. „Musíme udělat lepší práci, abychom vrátili svatost zpátky na naše bohoslužby,“ uzavřel Chan.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 25. května 2021 Foto: CC Search – Francis Chan

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář