Hráč FC Barcelona Memphis Depay našel v Bohu vnitřní klid

Španělský fotbalový tým FC Barcelona našel v Memphisu Depayovi nového úspěšného útočníka.                                 

Nizozemský reprezentant v prvních třech zápasech střelil dva góly a měl jednu asistenci. Slavný katalánský klub se po dlouhých 17 letech musí obejít bez argentinské fotbalové hvězdy Lionela Messiho, který přestoupil do pařížského PSG.  

SOUVISEJÍCÍDomovský sbor se po vlně útoků modlí za fotbalistu Bukayo Saku

Memphis přitahuje mediální pozornost nejen svými skvělými výkony, ale také poselstvím o důležitosti křesťanské víry. Po nedělním zápase Depay na Twitteru napsal: „Vždy se spoléhejte na Boha, on se mnou udělal zázraky“.

Víra budovaná v dětství

Depay vyrostl se svou matkou a prarodiči, protože jeho otec opustil rodinu, což bylo pro něj osobně bolestivá zkušenost. Jako dítě chodil s rodinou do kostela v Moordrechtu.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Než jsem šel spát, moje matka mi četla z Bible. Potom jsem sám začal číst z Bible. Ale když jste mladí, máte v hlavě spoustu dalších věcí. Nyní čtu Bibli, protože mi dává pokoj,“ zdůraznil Depay v jednom z rozhovorů, když ještě hrával ve francouzské Ligue 1 za Olympique Lyon.

Právě v Lyonu se jeho fotbalová kariéra doopravdy rozjela. Ačkoli připouští, že na začátku „to bylo těžké“, kdy v první sezóně hrál jen několik minut, později dokázal překonat překážky a zabojovat o místo v základní jedenáctce.

Jak vysvětlil v rozsáhlém rozhovoru pro španělské noviny El Periódico, fotbalista prokázal svou schopnost přizpůsobit se týmu a v jedné sezóně střelil 22 gólů.

„Psychicky jsem se stal silnějším, věděl jsem, co musím udělat,“ cituje z rozhovoru portál Evangelical Focus. „Od té doby je pro mě snazší se uklidnit, když mi něco nejde, nebo když prohrajeme zápas. Vím, co musím mentálně udělat, abych byl opět v pohodě.“

Nizozemský fotbalista zdůraznil, že víra hraje v jeho životě důležitou roli, protože „víra mi dává vnitřní pokoj, mohu se spolehnout na svou víru, na Boha, na své modlitby, tak žiji svůj život. S věcmi si moc hlavu nelámu, protože se chci bavit, protože talent, který mi Bůh dal, je bavit se a bavit ostatní.“

Depay také ukázal svůj charitativní rozměr a v Ghaně založil nadaci, která se zaměřuje na pomoc neslyšícím a nevidomým dětem.

Při svých gólových oslavách často ukazuje do nebe a po vítězných zápasech na sociálních sítích obvykle píše, že „všechna sláva patří Bohu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. září 2021 Foto: Twitter – Memphis Depay

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář