Keller přechází na mírnější formu chemoterapie. Vyjádřil důvěru, že v boji s rakovinou Bůh naplní svou vůli

Americký pastor a populární spisovatel Timothy Keller v pátek informoval o pokračujícím zápasu s rakovinou slinivky.  Zakladatel newyorského megasboru Redeemer  poděkoval věřícím za modlitby a vyjádřil důvěru, že Bůh naplní s jeho životem svůj plán.

SouvisejícíKathy Kellerová k manželství mezi věřícím a nevěřícím

„Tím, že vám poskytnu aktuální informace, chci vzdát úctu Bohu a mnoha lidem, kteří se za mě tak věrně modlí během mé léčby rakoviny slinivky, která začala v květnu 2020,“ napsal v úvodu svého statusu konzervativní pastor a spoluzakladatel portálu The Gospel Coalition.  

Keller popsal, že se zúčastnil čtrnácti chemoterapií, které měly mírné vedlejší účinky. Díky úspěšné léčbě přechází na mírnější formu chemoterapie.

„Stále mám rakovinu, ale je to vynikající zpráva, takže se radujeme, že Bůh pracoval prostřednictvím vašich modliteb a chemoterapie, aby toho tolik učinil. Nevím, co přinese budoucnost, ale budeme i nadále věřit Jeho plánu a necháme se vést po jeho vybrané cestě,“ uzavřel Keller.  

Prominentní kazatel ve svém novoročním krátkém poselství vyzval křesťany, aby do roku 2021 vstupovali s nadějí. Připomenul, že věřící mají přes všechny nepříznivé okolnosti příslib ve vzkříšení díky oběti Ježíše Krista.

Presbyteriánský pastor řekl, že to byla hrstka lidí, která přišla na Manhattan s cílem „přežít“, ale nakonec se ze sboru Redeemer stalo místo, kde našly Krista tisíce lidí a vedl také ke vzniku webové stránky Gospel in Life, která je ovocem úspěšné mise v New Yorku a nabízí duchovní obsah „pro stovky tisíc lidí po celém světě.“

SouvisejícíTim Keller: Choroba mně naučila úplné závislosti na Bohu

Keller vyzval křesťany k tomu, aby se modlili, protože to má význam. „Pokud jsme něco tento rok já a má manželka Kathy pochopili, tak je to důležitost modlitby. Bez modlitby neexistuje duchovní život,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. února 2021 Foto: Redeemer – Tim Keller

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář