KK 2022: Aktuální témata, radostné chvály

„Cítil jsem, že takhle nemůžu dlouho žít, prostě jsem to nějak věděl. Tušil jsem, že se něco musí stát. Buď mne někde najdou mrtvého, nebo přijde nějaký zlom,“ popsal kritické období svého života mladý polský evangelista Jakub Kamiński, který bude hlavním řečníkem letošní Křesťanské konference.

Křesťanská konference se letos na „křesťanské svátky“ 4.–6. července sejde už potřicátéčtvrté. Tento mezidenominační festival kázání, křesťanské hudby, prezentace misijních organizací a dalších doprovodných akcí se koná v sálu hotelu Olšanka na pražském Žižkově. Pořádající Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance pro akci zvolili název „Církev: kořeny a ovoce“.

Jakub Kamiński ve svých devětadvaceti letech už stihl kázat v desítkách zemí na šesti kontinentech. Vyrůstal v rodině pastora. Od dětství toužil po dráze profesionálního fotbalisty a od 12 let se na to připravoval. V šestnácti letech nastoupil do dynamicky se rozvíjejícího klubu Lechia Gdańsk, kde se během dvou sezon stal nejlepším střelcem týmu na úrovni mladší extratřídy. Úspěch, finanční nezávislost, bujné večírky i život mimo rodinu ho postupně od křesťanství vzdalovaly. V devatenácti byl mezi přáteli známý jako ten, kdo žije „na hraně“ – alkohol, marihuana, kasina, děvčata…

V roce 2015 odevzdal svůj život Bohu a stal se kazatelem. Při své první zámořské evangelizaci v Ekvádoru se seznámil se svou budoucí manželkou Sárou. Založili spolu organizaci Nations on Fire a stejnojmenný sbor ve Varšavě. Je autorem knihy „Život na plný pecky“.

„Jeho povolání evangelisty je natolik silné, že plní haly po celém světě,“ řekl o něm zástupce biskupa AC Pavel Bubik. Česko navštívil Kamiński opakovaně. Také na KK přiveze důraz na osobní vztah s Ježíšem, na chození v moci Ducha svatého a na Boží moc. Má na srdci církev, hledá to, co křesťany spojuje. Je nekonfrontační, nadšený, povzbudivý. Kamiński bude mluvit ráno a večer druhého dne konference.

Domácí řečníci, například senior KS Marek Prosner, kazatel CB Pavel Plchot, Alena Šelongová z organizace Aglow, letniční pastor ze Slovenska Miro Tóth a další otevřou širší perspektivy. Pestrá je také nabídka seminářů (Misie ve městech střední Evropy, Obnova církve, Digitální evangelizace, Biblická symbolika, Příběhy starých českých Biblí, Děti věřících rodičů, Trendy v zakládání sborů a seminář pro ženy).

Ve chválách účastníky povedou dvě hudební skupiny: První z nich je Adonai, uskupení mladých hudebníků pod vedením Jakuba Pípala, které v posledních letech hrálo na mnoha místech a křesťanských festivalech nejen v ČR. Adonai budou mít 4. 7. také večerní koncert chval, kam je možné přijít samostatně. „Kde se Boží lid schází, tam je radost a svoboda. To chceme spolu s vámi zažívat na Křesťanské konferenci. Těšíme na společný čas chvály a uctívání!“ uvedl k tomu Pípal.
Druhá kapela se jmenuje IriaHits a vede ji zkušený hudebník a vedoucí chval Jiří Jelínek, známý např. ze skupin WVision nebo David. Skupina IriaHits se zaměřuje zvláště na interpretaci překladů současných světových chvalozpěvů.

Během konference bude zájemcům z řad účastníků k dispozici modlitební tým. Celý program Křesťanské konference je na http://kk.kmspraha.cz. Na konferenci je možné přijít i bez předchozího přihlášení.

Autor: TZ KMS Datum: 21. června 2022 Foto: KMS – ilustrační

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář