Michael Brown / Dost už bylo proroctví o Donaldu Trumpovi!

Pokud se bude Donald Trump v listopadu 2024 ucházet o prezidentský úřad, může být vaším kandidátem. V té době už možná s přehledem vyhraje nominaci republikánské strany. A pro vás, ruku na srdce, to může být váš člověk z některého z tisíce důvodů. Možná se dokonce stane naším příštím prezidentem.

To ale není můj problém. Ve skutečnosti mi vůbec nejde o politiku. Je duchovní. Je prorocká. Jde o čest Pána a pověst Ducha svatého. Jde o důvěryhodnost.

A pokud existuje prorocké slovo, které Bůh nyní říká o volbách v roce 2024, je to jednoduše toto: „Dost už bylo proroctví o Donaldu Trumpovi!“.

SOUVISEJÍCÍMichael Brown / Proč jsem přes všechny zlé zprávy plný naděje

Kvůli debaklu v roce 2020 máme stále na tváři vejce. (Když říkám „na našich tvářích“, je to proto, že jsem vedoucím v letniční/charismatické církvi. A přestože jsem spolu s ostatními tvrdě pracoval na výzvě k prorocké odpovědnosti a na pokárání falešných proroctví o Trumpovi, je to moje duchovní rodina, takže máme vejce na tváři všichni. Je to i můj nepořádek).

Tragické a neomluvitelné je, že stále dochází k popírání, klamání a dvojsmyslnosti ohledně neúspěšných proroctví, a to vše ve jménu Pána.

Stále dochází k vymlouvání, ukazování prstem a přehazování viny bez jakékoliv odpovědnosti a integrity, a to až do té míry, že někteří z „proroků“, kteří to nejhorším způsobem pokazili – mám na mysli proroctví o konkrétních datech a časových horizontech, které se naprosto nepotvrdily – pokračují v prorokování o Trumpovi dodnes, bez nápravy nebo omluvy.

Naopak, raději napadli ty z nás, kteří volali po nápravě a odpovědnosti, než aby se pokořili a řekli: „Zpackali jsme to. Mýlili jsme se. Musíme to napravit.“

Místo toho se v jejich očích mýlí všichni ostatní. Dokonce jsem slyšel obvinění, že důvodem, proč se proroctví nenaplnila, byli lidé jako já, kteří volali po odpovědnosti a pokání.

Ano, to jsem skutečně slyšel mezi volbami v roce 2020 a inaugurací, kdy tito „proroci“ nadále hlásali, že volby byly ukradeny a že inaugurován bude Trump, nikoli Biden.

SOUVISEJÍCÍ – Michael Brown / Slovo povzbuzení pro ty, kterými otřásla obvinění proti Mikeu Bickleovi 

Když jsem odpověděl, že ať už byly volby ukradeny, nebo ne, Trump nebude inaugurován, byl jsem označen za nevěřícího, tajného levičáka (nebo komunistu), nastrčeného člena Demokratické strany. (Vážně!)

A co víc, bylo mi řečeno, že to kvůli zbabělým, nevěřícím lidem, jako jsem já, se to Trumpovi nemusí podařit. Naproti tomu „proroci“ byli přirovnáváni k Jozuovi a Kálebovi, připraveným vést děti Izraele do zaslíbené země. Lidé jako já byli přirovnáváni k deseti zvědům, kteří plni nevíry Izraelcům tvrdili, že zemi nemohou získat (viz Numeri 13-14).

Už to samo o sobě ukazuje, jak se věci obrátily vzhůru nohama.

Plavete proti proudu a vzpíráte se davu, a jste za to nazýváni zbabělcem. Co je to za nesmysl?

Přesto výmluvy pokračovaly: „Donald Trump sice vyhrál volby, přesně jak jsme prorokovali, ale byly mu ukradeny.“ To je pravda.

Tak proč vám Bůh neřekl, že budou ukradeny? To je, jako kdybych vám řekl: „Zítra vám Pán dá zbrusu nové auto – ale neřekl vám, že až ho přivezou k vám domů, zloděj ho ukradne a vy ho nikdy neuvidíte.“

Promiňte, ale já tomu nevěřím. Je to jako ten muž, který stojí na rohu ulice na Manhattanu, tleská a křičí. Když se ho někdo zeptá: „Co to děláš?“, odpoví: „Snažím se odstrašit krokodýly.“  Když mu někdo jiný řekne: „Ale stovky kilometrů kolem žádní krokodýli nejsou,“ odpoví: „Vidíš! Funguje to.“

Jaký podvod. Jaké bláboly. Jaká urážka Božího slova a Božího charakteru. Jaký výsměch Duchu svatému. 

Popravdě řečeno, uprostřed pro-trumpovského prorockého šílenství bylo zapotřebí mnohem více odvahy říci, že se prezidentem nestane, než se přidat k davům potvrzujícím proroctví. Přesto jsem za to, že jsem zaujal stanovisko, mluvil pravdu a šel proti proudu (a ztratil při tom tisíce příznivců na sociálních sítích), byl zbabělý. (Aby bylo jasno, jediné, co mě bolelo, bylo to, že lidé trpěli a byli klamáni. Ztráta příznivců mě nezajímala. Šlo o ztrátu mé schopnosti jim pomoci.)

Naštěstí několik proroků, kteří prorokovali Trumpovo vítězství, uznalo svou chybu, nicméně tím, že se omluvili, se stali terčem mnohem větších útoků než já, když jsem vyzýval k odpovědnosti.

Když mluvím přímo k Trumpovým prorokům, připomínám, že mnozí z vás nám to řekli: 1. Trump bude sloužit 8 let po sobě (nestalo se tak); 2. že soudy zvrátí výsledky voleb a dokonce nám dají časové rámce, kdy se některé státy změní z modrých na červené (nestalo se tak); a 3. že Trump, nikoli Biden, bude inaugurován a že Biden v Bílém domě neodslouží ani den (nic z toho se nestalo).

A co někteří z vás od té doby říkali?

„Nezáleží na tom, kdo je v Bílém domě, protože Trump je boží prezident!“. Nebo: „Vidím vizi Trumpa, jak sedí na nebeském trůnu a vládne zlatým žezlem.“

Nebo: „Nyní jsou dva prezidenti, ten falešný, Biden, a ten skutečný, Trump.“ Nebo: „To není skutečný Joe Biden! To se za něj někdo vydává. Trump je skutečný prezident.“

Čiňte pokání! Takové nesmysly! Dobrou zprávou je, že tento podvod se v průběhu let stal jen zjevnějším.

Špatnou zprávou je, že nespočetné tisíce (miliony?) důvěřivých stoupenců stále žerou tento odpad, který musí být i docela výnosný.

SOUVISEJÍCÍ – Michael Brown / Je na čase otevřeně mluvit o Andym Stanleym a homosexuálních křesťanech

Co možná širší Kristovo tělo (a určitě ani sekulární svět) neví, je, že někteří z nejuznávanějších charismatických proroků Trumpovo vítězství nepředpověděli. Nenabídli vůbec žádná prorocká slova o volbách, protože uznali, že k nim Bůh o tom nemluvil.

Jejich dobré jméno však bylo pošpiněno kvůli chybám mnoha jiných, což je skutečná škoda.

Mám dokonce kolegy nehlásící se k proroctví, kteří mě několik měsíců před listopadem 2020 oslovili s tím, že jim Bůh ukázal, že prezidentem bude Biden, přičemž jedním z důvodů bylo, že si mnozí křesťané udělali z Trumpa do značné míry modlu.

Tyto hlasy však byly zcela zastíněny lavinou protrumpovských proroctví a v následujících dnech můžete očekávat, že tyto protrumpovské „proroky“ opět uslyšíte křičet ze střech.

Tentokrát je ignorujme – nebo je, pokud je to vhodné, volejme k odpovědnosti a odhalujme je.

Vraťte se nyní zpět a přečtěte si tento článek ze 17. dubna 2020 konfrontující falešná proroctví o „konci covidu“. (Buďte si jisti, že kritici charismatického hnutí tato neúspěšná proroctví hlasitě a jasně pojmenovali, a měli na to plné právo).

Nebo si přečtěte tento článek z 15. prosince 2020 s názvem „Mým přátelům prorokům: „Buď jste měli pravdu, nebo jste se mýlili“. (Dnes je to docela zajímavé čtení.)

Nebo si přečtěte tento článek z 21. ledna 2021, který tyto „proroky“ láskyplně, ale důrazně vyzývá k pokání nyní, když byl inaugurován Biden, nikoli Trump.

Pak si přečtěte tento článek z 1. května 2021 s rozsáhlou kolektivní výzvou k prorocké odpovědnosti spolu s oznámením o vydání dokumentu Prorocké standardy, který získal více než 1 000 podpisů vedoucích představitelů.

Nebo se vraťte až do roku 2018 a přečtěte si mou knihu Hra se svatým ohněm: a probuďte se do letničně-charizmatické církve, kde najdete kapitoly o nezodpovědných prorocích.

Tyto otázky vyvolávají obavy již řadu let, nejméně desítky let, ale dnes se věci dostaly na veřejnost.

Jako letničně-charizmatický vedoucí, který se modlí v jazycích a otevřeně přijímá dary a moc Ducha svatého bez ostychu, proto říkám toto. Pokud nyní Duch promlouvá nějakým slovem, pak je to jednoduše toto: Už toho bylo dost!

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor je letniční teolog a publicista Zdroj: The Christian Post Datum: 11. ledna 2024 Foto: Twitter – Donald Trump

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář