„Modlete se za velké věci,“ říká žena zázračně uzdravená z nemoci

Dani Lauriona byla třináct let upoutaná na invalidní vozík. Ale poslední měsíc chodí na procházky, jako by nikdy nebyla nemocná. 

Na katolické uzdravující bohoslužbě, která se konala v březnu v katedrále sv. Marie, cítila vnitřní nutkání, aby vstala a chodila. Dani říká, že je to zázrak, a její manžel Doug, který posledních 37 let pracoval jako zdravotník, souhlasí.

„Bylo to poprvé v mém životě, kdy nic nestálo mezi mnou a Bohem. Bylo to, jako bychom tam byli přímo u sebe,“ vzpomíná Dani v rozhovoru pro Catholic News Agency na svůj zážitek.

SOUVISEJÍCÍChristy Wimberová: Bůh nám uzdravení na zemi neslibuje

Dani trpí poruchou krevního oběhu, která ovlivňuje její srdeční frekvenci a kvůli tomu je pro ni problémem vstát a samostatně se pohybovat. Její zdravotní stav si vyžadoval používaní invalidního vozíku. Její diagnóza byla stanovena v dubnu 2009. 

V případě Dani tento stav také ovlivnil její dýchání a v roce 2017 jí byla provedena tracheotomie, po které zůstala s dírou v krku a plastovým ventilem, kam se připojuje ventilátor.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

V roce 2021 jí byl diagnostikován nadměrný dynamický kolaps dýchacích cest, což znamená, že ventilátor nyní musel být jejím stálým společníkem.

Dani udělala v chůzi v měsících před uzdravením nějaký pokrok, ale šlo to pomalu. Dostala se do bodu, kdy mohla na několik minut stát, řekl manžel.  

SOUVISEJÍCÍ Uzdravení vozíčkářky Jean Neilové, jeden z nejpozoruhodnějších zázraků ve službě Reinharda Bonnkeho

V únoru 2022 byla schopna s pomocí chodítka nesměle přešlapovat po podlaze obývacího pokoje. Byla odhodlaná zlepšit svou chůzi, ale její fyzioterapeut nebyl velmi optimistický ohledně šance, že Dani bude zase normálně chodit.

Kromě toho byl pár nedávno v nemocnici Henryho Forda v Detroitu, kde byly Dani diagnostikovány další zdravotní komplikace s dýcháním. Lékaři jí řekli, že chtějí provést bronchoskopii, aby zjistili, jaká další opatření jsou potřeba udělat.

Zatímco čekali na telefonát z nemocnice, aby byla naplánována bronchoskopie, Dani a Doug se dozvěděli o uzdravující bohoslužbě, která se měla konat v jejich místní katedrále. Jejich rozhodnutí zúčastnit se této akce zásadně změnilo jejich životy. 

Pár byl už před uzdravením velmi aktivně zapojení do místního společenství. Účastnili se modlitebních skupin ve své farnosti a příležitostně se věřící modlili za její uzdravení. 

Když se však v březnu 2022 dozvěděli o akci v jejich katedrále, která měla zahrnovat večer věnovaný modlitbám za uzdravení, Dani řekla Catholic News Agency, že byla poněkud skeptická. Vždy věřila v sílu modlitby, ale setkání jako jsou tyto, věnované tomu, co vnímala jako „uzdravení vírou“, jí připadala téměř jako „trik“.

SOUVISEJÍCÍAfričtí pastoři bojují proti teologii slibující uzdravení z nemoci Covid-19

Přesto se rozhodla, že se chce zúčastnit, a dokonce pozvala další, aby se také přidali.

Dr. Mary Healyová, která vedla uzdravující bohoslužbu, poznamenala, že sama o sobě nemá „službu uzdravování“, ale považuje ji za „službu vyučování, budování a kázání“.

Řekla CNA, že posledních osm let ji Bůh vedl ke studiu nadpřirozeného uzdravování. „Tímto studiem jsem se naprosto přesvědčila, že znamení a zázraky mají být nedílnou součástí poslání církve. Mají být součástí naší evangelizační mise,“ řekla CNA Healyová. 

Její důvěra v Boží moc uzdravovat lidská těla přišla, řekla, prostřednictvím „obnovy mé mysli, která stále probíhá. Bůh mě vedl do hlubšího pochopení toho, jak moc nás rád uzdravuje a chce uzdravovat, pokud vykročíme ve víře a otevřeme mu dveře, aby to udělal.“

Healyová řekla, že během své služby, kdy učila lidi o Boží touze uzdravit je, viděla, jak se mimo jiné „otevřely hluché uši“, a také uzdravení z chronických bolestí či z Parkinsonovy choroby. Poznamenala také, že jedním z ústředních bodů jejích přednášek je to, co nazývá „vnitřními překážkami“ uzdravení, a jedná se především o neodpuštění.

Během přednáškové části Dani poznamenala, že Healyová dala velmi jasně najevo, že ona sama žádné léčení nedělá; že každé uzdravení, ke kterému dojde, je výsledkem Božího jednání. Toto jednoduché vyznání, řekla CNA Dani, pomohlo uvolnit cestu tomu, co mělo následovat. 

Spolu s Dougem, svou matkou a přítelem, Dani seděla v lavici v katedrále se zbytkem kongregace a účastnila se modlitby za doprovodu chval a uctívání. Healyová vyzvala účastníky, aby zvedli ruce do vzduchu, jako když dítě „žádá svého tátu, aby ho vyzvedl“.

Takže to Dani udělala.

„Prostě jsem zvedla ruce a požádala jsem Boha, aby mě držel,“ vzpomněla si.

Healyová dávala přítomným také slova poznání, což je běžný rys uzdravujících bohoslužeb. Popsal slova poznání jako „zjevení od Pána o něčem, co dělá, o něčem, co nezískáte přirozeným poznáním… Vyslovujete, co si myslíte, konkrétně, že Pán uzdravuje.“

V tomto případě slovo poznání, které Healyová v tu chvíli říkala, bylo: „Pán dnes večer nafukuje plíce.“

Poté, co to Dani slyšela, pocítila vnitřní nutkání, aby odstranila přenosný ventilátor z plastového ventilu v krku. Hadičku odstranila…a nic se nestalo. Dýchala normálně.

Podívala se na matku, která plakala. Pak z přední části místnosti Healyová požádala lidi, aby zkontrolovali svá těla, a každého, kdo zažil významné, znatelné uzdravení, aby se přihlásil a podělil se o to, co prožil. 

Dani vstala z lavice a přesunula se do uličky. Doug, který se bál, že bude potřebovat pomoc, jí nabídl invalidní vozík. Místo toho mu nabídla ruku. „Můžeme jen chodit,“ řekla.

„Ani nevím, jak jsem věděla, že bych mohla chodit,“ a šla uličkou v podstatě bez pomoci – což je na hony vzdáleno váhavým krokům, které podnikla za pomoci chodítka doma.

„A ona nepřestala chodit,“ zasmál se Doug a poznamenal, že chodila všude, včetně schodů – Doug ji za celý jejich vztah nikdy neviděl jít do schodů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. dubna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář