Průzkum: Rekordní počet Američanů si v roce 2020 četl Bibli

Podle nového průzkumu veřejného mínění si výrazně více lidí v roce 2020 četlo Bibli. Podle odhadů si 181 milionů Američanů otevřelo Bibli ve srovnání se 169 miliony čtenářů v roce 2019.

Průzkum Americké biblické společnosti ve spolupráci a agenturou Barna, který se dotazoval 3 354 obyvatel USA, připisuje nárůst zájmu o Bibli o 7,1 procent převážně globální pandemii a občanským nepokojům.

„V posledním roce čelili Američané pandemii – spolu s významnými politickými a sociálními nepokoji,“ cituje Johna Plakea z Americké biblické společnosti časopis Relevant.  „Náš průzkum však ukazuje, že uprostřed obrovských problémů Američané nacházejí v Bibli naději a povzbuzení.“

SOUVISEJÍCÍStudie dokázala spojitost mezi nadějí a pravidelným čtením Bible

Kromě toho, že si mnozí poprvé četli Bibli, průzkum ukázal také na narůstající počet lidí, kteří čtou Bibli pravidelně. 16 procent dotázaných uvedlo, že si Bibli čte nejméně čtyři dny v týdnu, což je oproti roku 2019 nárůst o čtyři procenta.

Téměř čtvrtina Američanů také uvedla, že si v roce 2020 četli Bibli více než v předchozím roce, a pouze 29 procent respondentů uvedlo, že si Bibli nikdy nečetlo, což je nejnižší procento za posledních pět let.

Relevant ve svém článku k výsledkům průzkumu uvedlo, že touha po Bibli představuje pro církev jedinečnou příležitost. I když se mnoho lidí zatím necítí být připravených začít navštěvovat bohoslužby, ale mají zájem hlouběji porozumět Božímu slovu.  V reakci na dopady pandemie, mnohé sbory přešly do online režimu, což se pro hledající lidi může stát přijatelnou formou, jak studovat Bibli.

„Církev má právě teď ohromnou příležitost odpovědět na všudypřítomné trauma a bolest našeho národa se zvěstí naděje a uzdravení, které Božího slova nabízí,“ poznamenal Plake. „Uprostřed skutečného traumatu, zármutku a utrpení přináší Bible útěchu těm, kdo ji hledají. Na stránkách Bible najdeme Boha, který nás vidí, a Boha, který si přeje být s námi,“ dodal ředitel Americké biblické společnosti na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář