Timothy Keller přes těžký zápas s rakovinou vyznává víru v Boží prozřetelnost a lásku

Populární americký evangelikální pastor a spisovatel Timothy Keller ve svém posledním statusu sdělil, že i přes čtvrté stadium rakoviny je přesvědčen o Boží lásce a dobrotě. Spoluzakladatel konzervativního portálu The Gospel Coalition vyjádřil naději, že i když nerozumí Božím plánům, je přesvědčen o Jeho dobrotě. 

„Mám čtvrté stadium rakoviny slinivky. Ale je nekonečně uklidňující mít Boha, který je nekonečně moudřejší a láskyplnější než já. Má spoustu dobrých důvodů pro všechno, co dělá a dovoluje, což já nemohu vědět, a v tom je má naděje a síla,“ napsal v pátek na Twitteru zakladatel newyorského Presbyteriánského sboru Redeemer. 

SOUVISEJÍCÍ Keller: Rasismus je hříchem proti Božímu stvoření

Keller začátkem roku uvedl, že žil s postojem, kterým de facto popíral smrt, a dokud mu nebyla diagnostikovaná rakovina, tak jen „napůl věřil ve vzkříšení“. Až závažné onemocnění ho přinutilo se hlouběji nanovo zabývat svou vírou. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

rozhovoru pro The Christian Post popsal, jak se tato nemoc stala budíčkem, díky němuž se znovu hlouběji podíval na to, čemu vlastně věří.

„Když víte, že byste mohli velmi brzy zemřít, tak si uvědomíte, že v zásadě žijete s popřením faktu své smrti,“ konstatoval zakladatel newyorského megasboru. „Když se vám najednou stane něco podobného, musíte se zeptat sám sebe: Skutečně tomu věřím? Věřím, že skutečně došlo ke vzkříšení Ježíše Krista a že pokud zemřu ve víře v Ježíše, zakusím toto vzkříšení i já osobně?“

Dále konstatoval, že rakovina měla hluboký dopad na jeho víru – a na jeho novou knihu. „Píšu knihu o vzkříšení a najednou jsem si uvědomil, že jsem jen napůl věřil, že zemřu,“ vzpomínal. „Vrátil jsem se proto ke kořenům své víry a uvědomil jsem si, že v jistých ohledech jsem také jen napůl věřil ve vzkříšení – ani ne tak intelektuálně, ale v celé hloubce svého srdce,“ popsal svůj duchovní stav v době, kdy psal svou knihu. (Pozn. red. Kniha vyšla v češtině pod názvem Naděje navzdory u nakladatelství Biblion.)

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. prosince 2021 Foto: CC Search – Tim Keller

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář