David Alaba, hráč Realu Madrid, který si před zápasy čte Bibli

Hráč Realu Madrid David Alaba letos nosí dres s číslem 4, který v minulé sezóně oblékala opora zadních řad Sergio Ramos.

Zatím se zdá, že rakouský fotbalista se s tlakem vypořádává dobře a během pár týdnů si vybojoval pevné místo v základní sestavě slavného španělského velkoklubu.

SOUVISEJÍCÍFotbalisté Premier League se zapojili do charitativní akcie na podporu pronásledovaných křesťanů

V derby zápasu s odvěkým rivalem FC Barcelonou dokonce vstřelil svůj první gól a nastartoval svůj tým na cestě k vítězství.

Ve videu zveřejněném na klubovém webu David Alaba popsal svou předzápasovou rutinu. „Přes den se připravuji ve svém pokoji, čtu si Bibli, a když jsme na cestě na stadion, tak rád poslouchám hudbu. Když přijdeme na stadion, absolvuji předzápasovou masáž. Po masáži se rozcvičím a jsem připravený vyrazit,“ cituje obránce portál Evangelical Focus.

Alaba oslavil svůj gól tím, že svými prsty ukázal do nebe. Fotku, kterou sdílel na sociálních sítích, doplnil textem „jen věř“.

Není to poprvé, co tento rakouský reprezentant otevřeně deklaroval svou víru v Krista. Když ještě v dresu německého Bayernu Mnichov slavil titul, oblékl si triko s nápisem: „Moje síla pochází od Ježíše“. Je to fráze, kterou použil i při jiných příležitostech, například během Eura 2016, kdy citoval verš z Filipským 2,4.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. listopadu 2021 Foto: Twitter – David Alaba

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář