Nick Vujicic: „Pokud má Bůh plán pro nevidomého muže, má ho i pro mě“

„Mám ve skříni pár bot pro případ, že by mi Bůh dal ruce a nohy.“

Jestli Nick Vujicic chce, aby svět něco věděl, pak to, že věří ve velmi, velmi, velmi velkého Boha.

Spisovatel, řečník a zakladatel organizace Life without limbs objíždí celý svět a vypráví svůj poutavý životní příběh, kdy se narodil bez končetin, a přesto, jak se svěřuje v novém videu I Am Second, Vujicic ví, že i když uzdravení nepřijde, Ježíš je stále věrný.

SOUVISEJÍCÍNick Vujicic prohlásil, že církev v Americe nepotřebuje probuzení, ale pokání

„Uvědomil jsem si dvě věci,“ řekl čtyřicetiletý australský rodák. „Zaprvé, největší zázrak ze všech, které kdy v životě obdržím, je spasení mé duše; to, že jsem naplněn Duchem svatým, že mám vztah s Ježíšem, zatímco já zůstávám v Něm a On zůstává ve mně. On je mou útěchou, mou silou, dává mi vedení a moudrost po celý můj život,“ píše portál The Christian Post.

V téměř devítiminutovém videu Vujicic vzpomíná na srdcervoucí okamžik, kdy ho lékaři poprvé uviděli. 

„Omluvili se mým rodičům, že to nezachytili na ultrazvuku a nedali jim možnost mě potratit,“ řekl. „Byli naprosto přesvědčeni, že nikdy nebudu mít kvalitní život.“

Vujicic uvedl, že v osmi letech začal ztrácet naději, že bude mít někdy funkční a prosperující život – to byl začátek cyklu, který vedl k těžkým depresím a pokusům o sebevraždu. 

SOUVISEJÍCÍ – Nick Vujičič představil vizi své organizace na rok 2023 – jak zasáhnout životy tisíce lidí láskou Ježíše Krista

Upřímně se svěřil, že nevyslyšené modlitby ho, stejně jako mnoho dalších lidí, zanechaly ve stavu zoufalství a sžíravého pocitu, že Bůh nejenže není přítomen, ale že tu nikdy nebyl.

„Dostal jsem se do velmi temného místa, do deprese, která trvala pět let, a tato deprese vyvrcholila během pokusu o sebevraždu, kdy jsem se snažil utopit ve vaně svého vlastního domu,“ vzpomínal Vujicic.

„Přesvědčil jsem sám sebe, že nemám naději. Přesvědčil jsem sám sebe, že Bůh neexistuje. Ale pokud Bůh existuje, je prostě nespravedlivý. Modlil jsem se za zázrak,“ poznamenal. 

„A zázrak nepřišel.“

Až ve 13 letech prožil Vujicic jakési prozření, které mělo paradoxně kořeny v další fyzické nehodě: poranil si malou nohu, která mu umožňuje chodit.

Tento neúspěch mu podle jeho slov dal lekci, která se mu stala celoživotní. „Najednou jsem člověk bez končetin, který dříve chodil a teď nemůže,“ řekl. „A uvědomil jsem si, že musím být vděčný za to, co mám, místo abych se zlobil.“

Vujicic si vzpomněl, že v 9. kapitole Janova evangelia četl o Ježíšově uzdravení slepého muže a o tom, jak mnozí v zástupu chtěli vědět, proč se ten muž vůbec narodil slepý.

„Ježíš řekl, že se to stalo proto, aby se skrze něj zjevily Boží skutky,“ řekl. „A já jsem si uvědomil, že pokud má Bůh plán pro slepce, má ho i pro mě.“

Od tohoto klíčového okamžiku Vujicic pronesl více než 3 500 projevů v 78 zemích. Na své cestě se osobně podělil s téměř 10 miliony lidí a s dalšími 2,8 miliardami v televizi. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. září 2023 Foto: screenshot YouTube – Nick Vujicic

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář