Moje třicetisekundové kázání během nouzového přistávání letadla

Minulou neděli jsem si myslel, že zemřu.

„Zapněte si bezpečností pásy! Zapněte si bezpečnostní pásy! Zapněte si bezpečnostní pásy! “

Letušky nás připravily na náraz. Pilot letu 2775 společnosti American Airlines – který právě vzlétl z Charlotte a mířil do Seattlu – před malou chvíli oznámil, že naše letadlo má poruchu motoru a že se musíme připravit na nouzové přistání. Obsluha zběsile běhala nahoru a dolů.

Chybělo mi jejich vysvětlení, jak přesně se mám připravit. Napadlo mě, jestli to dělám správně, a  tak jsem se rozhlédl kolem sebe. Viděl jsem plakat dospělého muže a pár, který se pevně držel za ruce.

SOUVISEJÍCÍGreg Laurie k Wilsonově smrti: Spása nepochází z našich skutků, ale od Krista

Cítil jsem se absolutně paralyzovaný a neschopný změnit cokoli, co se mělo o chvíli později stát. Pomyslel jsem si, že se v příštích několika minutách mohu setkat s Bohem.

Moje žena Britt a já jsme si připomněli odpověď na první otázku z katechismu, která se stala součástí naší ranní pobožnosti. Dokola jsme opakovali: „Nepatřím sobě, ale celým svým tělem i duší v životě i ve smrti patřím Bohu a Ježíši Kristu, mému Spasiteli.“

Zeptal jsem se jí: „Udělala jsi něco pro svou spásu?“ Britt odpověděla: „Nic. Naprosto nic. Kristus to všechno zařídil.“

Lidé kolem nás plakali. Obrátil jsem se na mladou ženu sedící po mé pravici. Před vzlétnutím jsme měli příjemný rozhovor, ale teď vzlykala.

Naklonil jsem se k ní a zeptal se: „Pokud během příštích několika minut zemřeme, víte, co se stane?“

Řekla něco o tom, že vyrostla jako katolička a že by šla do očistce, nebo do nebe, nebo tak něco. Nebyla si jistá.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Řekl jsem: „Můžu se s vámi podělit s tím, proč máme s Britt naději. Doufám, že je to v pořádku.“ Odpověděla, že jo.

Pak jsem začal kázat větší skupině lidí sedících kolem mě. Přehlušil jsem zvuk letadla.

„Nechci nikoho vyděsit, ale chci, abyste věděli, proč teď s manželkou máme naději. Jsme smířeni s Bohem!“

Pár hlav se otočilo a podívalo se na mě.

„Bůh, který to všechno stvořil, chce s námi žít v pokoji, i když jsme to my, kdo to všechno pokazil. Miluje vás tak moc, že ​​opustil svůj nebeský příbytek, aby nám smrtí Ježíše Krista na kříži odpustil naše hříchy. Vyznejte svými ústy a uvěřte ve svém srdci, že Ježíš je vzkříšený Pán, a budete mít pokoj s Bohem!“

Nikdo se nezasmál. Nikdo se neposmíval.

Nevím, co si mysleli o mém třicetisekundovém kázání v těch chvílích nejistoty. Ale jsem rád, že mi Bůh dal odvahu nemlčet. Medituji o evangeliu roky. Nyní to ze mne vycházelo díky popudu Ducha svatého.

Modlím se, aby mně i každému křesťanovi Bůh dával odvahu mluvit o evangeliu. Vzácné duše kolem nás to potřebují slyšet. To platí o lidech v letadle, které se chystá na nouzové přistání, stejně jako i o těch v kavárně nebo na ulici.

Byli jsme ještě trochu nad mraky, ale země se přibližovala. Viděl jsem stromy. Pak o něco blíž další stromy.

Nevím, jestli někdo poslouchal nebo reagoval na mé kázání v těch chvílích strachu a nejistoty. Ale jsem rád, že mi Bůh dal odvahu nemlčet.

Připadalo mi to jako věčnost, ale pak to přišlo. Najednou se pod námi objevila přistávací dráha a kola bezpečně dosedla na asfalt. Lidé křičeli úlevou, tleskali, radovali se a plakali.

Každý hned vytočil číslo blízké osoby. Vystoupili jsme a dostali jsme stravovací poukázky v hodnotě 12 dolarů. Čekali jsme na náhradní letadlo.

Zdálo se mi, že většinu cestujících to nějak zvlášť nevyvedlo z míry. Zaregistrovali, co se právě vůbec stalo? Uvědomili si vůbec křehkost lidského života?

Vrátili ke svým telefonům, aby surfovali po internetu zatímco jiní pokračovali v sledování Netflixu.

Možná se jedná jen o reakci, kdy se lidé snaží vrátit zpátky do modu, kde všechno mají pod kontrolou, přesto, že jsme se ocitli v situaci, která nám připomenula naši křehkost. Byl to ten typ varování: každý okamžik může být ten poslední. Nemáte nad tím vším kontrolu. Buďte připraveni. 

Pro mě byl zážitek z letu 2775 budíčkem, abych častěji a odvážněji sdílel

evangelium se svými nevěřícími přáteli a rodinou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Kyle Donn Zdroj: The Gospel Coalition Datum: 12. července 2021 Foto:

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář