Vězněný pastor Early Rain Covenant Church Wang I se setkal se svou manželkou

Vězněný pastor pronásledované církve Early Rain Covenant Church Wang I dostal povolení se setkat se svou manželkou Jiang Rong. Na sociální síti o tom informoval zakladatel organizace ChinaAid Bob Fu.

Čínský disident, který z Texasu vede organizaci monitorující utrpení křesťanů v nejlidnatější zemi světa, dodal, že pastor Wang „je dobrého ducha.“ Zakladatel tvrdě pronásledované podzemní církve si od prosince 2019 odpykává za svou kazatelskou službu devítiletý trest odnětí svobody.

SOUVISEJÍCÍUnesly čínské úřady biskupa? Místní věřící prosí o modlitby

Wang byl mezi několika desítkami vůdců církve známé pod anglickým názvem Early Rain Covenant Church, kteří byli poprvé zatčeni v roce 2018. Svoboda vyznání je v Číně sice dána ústavou, ale v praxi podléhají náboženská hnutí státní kontrole. Čínští křesťané – jichž je odhadem 60 milionů – jsou tak rozděleni na oficiální církev, která je podřízena komunistické straně, a na podzemní církev, která je věrná Vatikánu, pokud jde o katolíky, a v případě protestantů je nezávislá.

Podle čínských zákonů musí být místa, kde se konají bohoslužby, registrována a podléhají vládnímu dozoru. Některé církve to ale neudělaly a Čína nyní přísněji trestá vyznavače nepovolených ritů.

Součástí rozsudku nad Wangem bylo také odebrání politických práv na tři roky a konfiskace jeho osobního majetku v hodnotě odpovídající 163.000 korunám.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Wang I zanechal ve své církvi prohlášení, které připravil, aby bylo zveřejněno v případě jeho zatčení. V silném poselství říká: „Jsem plný hněvu a znechucení kvůli pronásledování církve ze strany komunistického režimu, kvůli zlomyslnosti při zbavování lidí svobody náboženského vyznání a svobody svědomí.“ Přesto dále říká: „Ale změna sociálních a politických institucí není poslání, ke kterému jsem byl povolán, a není to důvod, pro který Bůh dal svému lidu evangelium.“

Dále uvedl: „Přijímám a uznávám skutečnost, že Bůh na čas dovolil komunistickému režimu, aby existoval. Bez ohledu na to, pod jakým režimem žiji nebo budu žít, pokud sekulární vláda bude pronásledovat církev, znásilňovat lidské svědomí, které patří pouze Bohu, budu setrvávat ve věrné neposlušnosti.“

Na facebookové stránce Early Rain je tato modlitba:

„Pane, dnes tě chválíme v policejních autech. Chválíme tě na policejních stanicích. Chválíme tě ve vazbě, ve vězení. A chválíme tě i doma. Nemáme jiný cíl, než tě jen chválit. Když jedeme autobusem na policii, jako bychom jeli cestou na Sion. Protože ty nám, Pane, říkáš, že hledáš ty, kdo by tě uctívali v duchu a v pravdě.

Kéž se ti líbí naše uctívání. Nemáme nic jiného, co bychom ti nabídli, než naše srdce. Upřímně ti je odevzdáváme.

Ať jsem kdekoli, ať se setkávám s kýmkoli, vždy půjdu za tebou.“

Čína se podle organizace Open Doors nachází na 27. místě v žebříčku zemí pronásledujících křesťany. Bob Fu varoval, že se čínská vláda chystá přepsat Bibli. Čína také systematicky demoluje kostely a odstraňuje z nich kříže. „Náboženská svoboda v Číně dosáhla nejhorší úrovně od začátku kulturní revoluce v 60. letech,“ uvedl Fu minulé září.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. listopadu 2021 Foto: Twitter – Bob Fu


Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář